Сайт працює в тестовому режимі! Розміри та залишки можуть відображатися не коректно, просимо вибачення за тимчасові незручності!
Особистий кабінет

Концепція пошарового одягу

Концепція пошарового одягу, не дивлячись на свою простоту, завжди являється предметом постійних суперечок.

Головне завдання пошарового одягу — ефективність і функціональність роботи шарів для виконання певної задачі в певних умовах. Іншими словами, створення єдиної динамічної системи, де всі шари взаємодіють один з одним. Для розуміння того, як же будується така система, необхідно, в першу чергу, розібратись в тому, як саме працюють шари одягу, адже працювати вони будуть однаково, хоч у воєнному комплексі, хоч в екіпіруванні для спорту і туризму.

І Базовий шар

Він же перший, натільний, baselayer, термобілизна — кому як подобається. Його основне завдання — забезпечити ефективне вологовідведення від тіла при фізичних навантаженнях. Його функціональне навантаження залежить від двох головних факторів: погодні умови та інтенсивність навантаження. Говорячи простіше, якщо ви збираєтесь інтенсивно пробігтися зимою, то вам не знадобиться товста термобілизна з додатковим зігріваючим ефектом — ви виберете тонку білизну з максимально ефективним вологовідведенням, наприклад, білизну з Polartec Power. Dry. А от там, де навантаження менш інтенсивні, вас, навпаки, зацікавить більш щільна білизна з додатковим зігріваючим ефектом, при цьому її здатність до вологовідведення будуть мати для вас менше значення.

Яскравий приклад такого рішення — білизна із Polartec Power Stretch. При різкій зміні кліматичних умов і ступеня активності ( наприклад — у військових) питання вирішується наявністю декількох видів термобілизни, різних по щільності. В туризмі все простіше - ви завчасно уявляєте собі кліматичні і погодні умови в регіони, куди ви їдете, тривалість поїздки і навантаження у вашій подорожі, тому легко підберете потрібну саме для вашої конкретної задачі термобілизну.

ІІ Утеплюючий шар

Він же другий шар, зігріваючий вологопровідний шар, головне завдання якого — ефективне утримання вироблюваного вами тепла, але при цьому одяг другого шару не перешкоджає відведенню надлишку вологи з поверхі тіла. Тобто, цей шар повинен безперешкодно пропускати через себе всю вологу, відведену від тіла термобілизною, при цьому забезпечуючи збереження тепла.

Найбільш класичний, на даний момент, утеплюючий шар з високою здатністю дихати — різної товщини фліси компанії Polartec, з якими ми співпрацюємо, але часто при різних температурах використовується і різного роду мікроволокнисті синтетичні або пухові утеплювачі, які довели, що у співвідношенні ваги, об’єму і теплопровідності вони значно вигідніші від флісу. В нашому асортименті є і такі речі, наприклад, з викостинням мікроволокнистого утеплювача останнього покоління Primaloft — синтетичного аналогу пуху.

На сьогоднішній день військові надають перевагу в речах цього шару переважно флісам з матеріалу Polartec High Loft – нешарудячого легкого і теплого матеріалу, імітуючого своїм довгим ворсом хутро тварин. А от у спортивно-туристичному одязі вибір значно ширший: від зовсім легких флісів серії Polartec Classic до високощільних флісів серії Polartec Therma Pro, значно ширше застосовуються в цьому шарі туристами і синтетичні мікроволокна, і пухові утеплювачі.

ІІІ Зовнішній шар

Він же зовнішній, ізоляційний, вітро/водонепроникний, як правило, мембранний шар,що захищає вас від опадів і вітру, здатний також без проблем вивести на зовні вологу, відведену першим шаром, яка пройшла через другий шар. Цей шар, як правило, практично не утеплений, що дає можливість використовувати його в різні сезони, оскільки мембрані принципово все одно , при яких температурах працювати. Звичайна мембрана має два важливих показника: водостійкість в мм водяного стовпчика, яку здатна витримати мембрана і дихальність, в грамах на квадратний метр за добу, що визначає ту кількість вологи, точніше, випаруваного поту, яку мембрана здатна випустити назовні за цей час. Наша компанія працює з мембранами японської компанії Gelanots, як правило, володіючими досить високими значеннями цих характеристик.

У військових існує окремо вітрозахисний шар, а окремо вітро/вологозахисний шар з мембраною куртки і штанів. Схожий підхід до одягу цього шару є і в туризмі, але на практиці саме вітрозахисні легкі куртки використовуються в ньому рідше. Частіше туристами використовується мембранний одяг. Причин цьому декілька, починаючи від застосування в туристичному одязі поєднання легких тканин з більш продуктивними мембранами і закінчуючи застосуванням в туристичному одязі значно більш просунутих і ефективних систем активної вентиляції.

Застосовуються в якості зовнішнього шару і софтшелл, який вигідно відрізняється від класичного мембранного одягу наявністю м’якого теплого внутрішнього ворсу. По суті, забезпечуючи таку ж високу ізоляцію від води і вітру, софтшелл значно краще зберігає тепло вашого тіла, оскільки внутрішній його ворс не дає холодній зовнішній поверхні тканини безпосередньо контактувати з теплим повітрям всередині куртки і другим, утеплюючим шаром.

Висока еластичність і міцність також являються сильною стороною софтшелла, однак варто мати на увазі, що вага-об’єм речей із нього і вимоги до здатності активної вентиляції таких речей значно вищі, ніж у класичного мембранного одягу. Наша компанія пропонує і такі моделі, переважно для екіпіровки військових.

Додатковий шар

+ Додатковий утеплюючий шар для наднизьких температур. Було б неправильно не згадати про те, що в умовах екстремально низьких температур як військові, так і туристи активно використовують зовнішнє утеплення. У військових це, як правило, теплі парка і штани, туристи ж використовують для цієї цілі просто дуже теплі пухові утеплюючі куртки. Використання такого утеплення не передбачає наявності мембранного верху, оскільки при настільки низьких температурах з вологою ви вже не зіткнетесь.

І у підсумку про декілька характерних помилок в пошаровій екіпіровці, які можуть сльно ускладнити вам життя. На жаль, з помилками такого характеру люди зіштовхуються частіше, ніж прийнято вважати...

  • Використання спідньої білизни з бавовни.
  • Невдале і непотрібне доповнення одного із шарів річчю, що не володіє потрібними для цього шару якостями. Наприклад, спроба доповнити термобілизну тільняшкою.
  • Невідповідність вибраного утеплюючого шару температурним і навантажувальним реаліям, що призводить до перегріву, або погіршенню вологовідведення.
  • Одночасне використання двох речей з мембраною одної поверх іншої.
  • Нехтування додатковою активною вентиляцією верхнього шару при активному фізичному навантаженні.
  • Невдале доповнення аксесуарами, що ускладнюють вентиляцію і порушують терморегулювання. Наприклад, використання шемага або шарфа-труби при високій руховій активності.
  • Помилки у підборі головних уборів і рукавиць. Невідповідність їх вашому типу рухової активності. Не використання їх при низьких температурах або сильному вітрі, що тягне за собою надмірну тепловтрату.
  • Неправильний вибір шкарпеток, при якому не враховується фізичне навантаження і особливості клімату.